Genel Forum Sitesi

ForumHarika forumlarına katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Vampirlerin Doğuş Efsanesi

anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,391
Tepkime puanı
15
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
Bundan yüzyıllar önce yapraklardaki sakin rüzgar dokunuşu ve kuş cıvıltılarıyla dolu dünyanın sessizliği bir ışıkla bozuldu; bu ışık barış rüzgarlarını dindirip dünyanın tüm benliğini sömürecek olan olgunun insanlığın ilk hüzmesiydi. Adem ve Havva adındaki fırtına öncesi sessizliğin ilk fısıltısı sonraları evlenecek ve 3 tane de oğulları olacaktı; Caine Abel ve Seth. İlk doğan Caine bitkileri yetiştirdi. Onları suladı ve büyüttü hayat verdi. İkinci doğan Abel hayvanlara baktı. Onları besledi ve büyüttü.

Bir gün babaları Adem iki oğluna keskin bir ses tonuyla; "Caine ve Abel yukarıdaki için bir kurban getirin. Getirin ki yaratıcınıza olan minnetiniz bilinsin." dedi. Caine yukarıdaki için en tatlı meyvelerini en olgun bitkilerini getirdi. Abel ise en genç en güçlü hayvanını kurban etti.İki kardeş de kurbanlarını Adem'in ocağına koydular ve ateşe verdiler. Duman onları yavaşça yukarı doğru ***ürdü. Abel'in kurbanı tatlı bir koku yayıp kabul edilirken Caine'inki kabul edilmedi ve Caine sert bir şekilde azarlandı.İlk doğan (Caine) ağlamaya başladı gece gündüz yukarıdakine dua etti.Gel zaman git zaman Adem kurban vaktinin yeniden geldiğini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarından birini öldürdü. Caine ise eli boş geldi çünkü kurbanının istenmeyeceğini biliyordu. "Caine neden bir kurban getirmedin?" diye sordu Abel. İlk doğan gözleri yaşlı bir şekilde kardeşinin kalbine mızrak saplayarak onu kurban etti; hayatta en çok sevdiği şeyi.Bu olayın ardından yukarıdaki onu cennetten attı ve Nod denilen bir yere sürgün etti.Caine karanlıkta yalnız kalmıştı. Açtı üşüyordu ve ağlıyordu... Karanlığın içinden tatlı bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadın Caine'e doğru yaklaştı:"Hikayeni biliyorum Nod'lu Caine. Açsın bende yemek var. Üşüyorsun bende kıyafetler var. Üzgünsün bende rahatlık var". Şaşırmış olan Caine:"Benim gibi lanetli birini niye rahatlatasın? Neden giydiresin? Neden besleyesin?" dedi ve alacağı cevapla daha da şaşıracaktı:"Ben senin babanın ilk karısıyım. Yukarıdakine karşı geldim ve özgürlüğü karanlıklarda buldum. Ben Lilith'im. Bir zamanlar ben de üşüyordum. Benim için sıcaklık yoktu. Bir zamanlar ben de açtım benim için yemek yoktu. Bir zamanlar ben de üzgündüm benim için rahatlık yoktu."Lilith Caine'i ağırladı ve onu besledi rahatlattı. Caine onun evinde bir süre kaldı ve bir gün ona sordu:


"Sadece karanlıktan bu evi nasıl yaptın? Nasıl kıyafetler yarattın? Yiyeceklerini nasıl yetiştirdin?"

Lilith gülümsedi ve cevap verdi: "Ben uyandım. Bu sayede istediğim gücü yaratıyorum". Gözleri parıldayan Caine: "Beni de uyandır Lilithbenim de güce ihtiyacım var. Ben de kendi evimi giysilerimi yiyeceklerimi yaratmalıyım."
 
anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,391
Tepkime puanı
15
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
Uyanmanın sana ne yapacağını bilmiyorum. Sen baban tarafından lanetlendin. Ölebilirsin sonsuza kadar değişebilirsin." İçini kemiren heyecanla Caine:

"Güç olmayan bir yaşamın ne önemi var? Sen olmadan ben ölürüm ama senin kölen olarak yaşayamam."


Lilith Caine'i seviyordu. Sonuçlarından emin olmadığı için istemese de Caine'e olan sevgisi içinden gelen sesin önüne geçti ve onu uyandırdı. Bileğinden gelen kanı bir kaba koydu ve Caine'e içirdi. Caine Abyss'e düştü o kadar uzun süre düştü ki bu ona sonsuzluk gibi geldi. Gözlerini açtığında karanlık bir yerdeydi.

Karanlığın içinde Caine parlak bir ışık gördü. Gecede parlayan ateş Michael Kutsal Ateşin koruyucusu ona gelmişti ve şöyle dedi. "Adem ve Havva'nın oğlu suçun büyük ama babamın bağışlayıcılığı daha büyük. O seni affetti."Kızgın ve kırgın Caine cevap verdi: "yukarıdakinin acımasıyla değil ancak kendi vicdanımla gurur içinde yaşayabilirim." Reddetmişti. Ve Michael ona ilk lanetini verdi:"Bu diyarlarda gezdiğin sürece sen ve senin çocukların ateşten korkacak. Ateşim sizin derinizi yakacak ve sizi mahvedecek."O gecenin sabahında ufuktan Raphael güneşin koruyucusu göründü. Caine'e şöyle dedi: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu kardeşin Abel cennetten senin günahlarını affetti. Tanrı'nın bağışlamasını kabul etmeyecek misin?"

Caine cevap verdi: "Abel'ın bağışlaması bir şey ifade etmez. Ancak ben kendimi affedebilirsem gerçekten affolmuş sayılırım" ve reddetti. Onun için değişen pek olmamıştı bir şey dışında; Raphael ona ikinci lanetini vermişti:"Bu diyarda gezdiğin sürece sen ve çocukların gün doğuşundan korkacak. Güneşin ışınları sizi ateş gibi yakacak. Şimdi git ve karanlık bir yere saklan saklan ki güneşin gazabını hissetme!"İçini hırs bürüyen Caine kaçtı kaçtı... ve karanlık bir mağaraya saklanarak derin bir uykuya daldı. Uyandığında ölüm meleği Uriel onu kanatlarının arasında tutuyordu. Caine'e doğru eğilerek kulağına fısıldadı: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu Tanrı senin bütün günahlarını bağışladı kabul et ve bütün lanetlerinden kurtul.."Büyük bir fırsat gibi görünen bu teklife kırgınlığı dinmeyen Caine cevap verdi: "Tanrının bağışlamasıyla değil kendi bağışlamamla yaşayacağım. Ben benim. Yaptıklarımı yaptım. Bu asla değişmeyecek".Ve Tanrının kendisi Uriel'ın ağzından Caine'e son ve en büyük lanetini verdi:"Sen ve senin çocukların bu diyarda gezdiği sürece karanlığa tutunacaklar. Sadece kan içecekler. Sadece kül yiyecekler. Bir ölü gibi yaşayacaklar fakat ölmeyecekler. Son günlere kadar dokunduğunuz her şey yok olacak!"

Bu lanetle Caine acı bir çığlık attı gözlerinden kan geliyordu. Kanı bir kabın içine doldurdu ve içti.

Kafasını kaldırdığında Gabriel karşısında duruyordu. Fırtına sonrası sessizliğinin verdiği yankıyla: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu; babamın bağışlayıcılığı sandığından çok daha büyük. Şimdi bile affedilmeye bir yol açıldı. Bu yola "Golconda" diyeceksin. Çocuklarına ondan bahsetçünkü sadece bu yolla yeniden ışıkta yürüyebileceksiniz."
 
anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,391
Tepkime puanı
15
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
iydi. Adem ve Havva adındaki fırtına öncesi sessizliğin ilk fısıltısı sonraları evlenecek ve 3 tane de oğulları olacaktı; Caine Abel ve Seth. İlk doğan Caine bitkileri yetiştirdi. Onları suladı ve büyüttü hayat verdi. İkinci doğan Abel hayvanlara baktı. Onları besledi ve büyüttü.Bir gün babaları Adem iki oğluna keskin bir ses tonuyla; "Caine ve Abel yukarıdaki için bir kurban getirin. Getirin ki yaratıcınıza olan minnetiniz bilinsin." dedi. Caine yukarıdaki için en tatlı meyvelerini en olgun bitkilerini getirdi. Abel ise en genç en güçlü hayvanını kurban etti.İki kardeş de kurbanlarını Adem'in ocağına koydular ve ateşe verdiler. Duman onları yavaşça yukarı doğru ***ürdü. Abel'in kurbanı tatlı bir koku yayıp kabul edilirken Caine'inki kabul edilmedi ve Caine sert bir şekilde azarlandı.İlk doğan (Caine) ağlamaya başladı gece gündüz yukarıdakine dua etti.Gel zaman git zaman Adem kurban vaktinin yeniden geldiğini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarından birini öldürdü. Caine ise eli boş geldi çünkü kurbanının istenmeyeceğini biliyordu. "Caine neden bir kurban getirmedin?" diye sordu Abel. İlk doğan gözleri yaşlı bir şekilde kardeşinin kalbine mızrak saplayarak onu kurban etti; hayatta en çok sevdiği şeyi.Bu olayın ardından yukarıdaki onu cennetten attı ve Nod denilen bir yere sürgün etti.Caine karanlıkta yalnız kalmıştı. Açtı üşüyordu ve ağlıyordu... Karanlığın içinden tatlı bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadın Caine'e doğru yaklaştı:"Hikayeni biliyorum Nod'lu Caine. Açsın bende yemek var. Üşüyorsun bende kıyafetler var. Üzgünsün bende rahatlık var". Şaşırmış olan Caine:"Benim gibi lanetli birini niye rahatlatasın? Neden giydiresin? Neden besleyesin?" dedi ve alacağı cevapla daha da şaşıracaktı:"Ben senin babanın ilk karısıyım. Yukarıdakine karşı geldim ve özgürlüğü karanlıklarda buldum. Ben Lilith'im. Bir zamanlar ben de üşüyordum. Benim için sıcaklık yoktu. Bir zamanlar ben de açtım benim için yemek yoktu. Bir zamanlar ben de üzgündüm benim için rahatlık yoktu."

Lilith Caine'i ağırladı ve onu besledi rahatlattı. Caine onun evinde bir süre kaldı ve bir gün ona sordu:"Sadece karanlıktan bu evi nasıl yaptın? Nasıl kıyafetler yarattın? Yiyeceklerini nasıl yetiştirdin?"Lilith gülümsedi ve cevap verdi: "Ben uyandım. Bu sayede istediğim gücü yaratıyorum". Gözleri parıldayan Caine: "Beni de uyandır Lilithbenim de güce ihtiyacım var. Ben de kendi evimi giysilerimi yiyeceklerimi yaratmalıyım.""Uyanmanın sana ne yapacağını bilmiyorum. Sen baban tarafından lanetlendin. Ölebilirsin sonsuza kadar değişebilirsin." İçini kemiren heyecanla Caine:"Güç olmayan bir yaşamın ne önemi var? Sen olmadan ben ölürüm ama senin kölen olarak yaşayamam."
 
anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,391
Tepkime puanı
15
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
Lilith Caine'i seviyordu. Sonuçlarından emin olmadığı için istemese de Caine'e olan sevgisi içinden gelen sesin önüne geçti ve onu uyandırdı. Bileğinden gelen kanı bir kaba koydu ve Caine'e içirdi. Caine Abyss'e düştü o kadar uzun süre düştü ki bu ona sonsuzluk gibi geldi. Gözlerini açtığında karanlık bir yerdeydi.Karanlığın içinde Caine parlak bir ışık gördü. Gecede parlayan ateş Michael Kutsal Ateşin koruyucusu ona gelmişti ve şöyle dedi. "Adem ve Havva'nın oğlu suçun büyük ama babamın bağışlayıcılığı daha büyük. O seni affetti."Kızgın ve kırgın Caine cevap verdi: "yukarıdakinin acımasıyla değil ancak kendi vicdanımla gurur içinde yaşayabilirim." Reddetmişti. Ve Michael ona ilk lanetini verdi:"Bu diyarlarda gezdiğin sürece sen ve senin çocukların ateşten korkacak. Ateşim sizin derinizi yakacak ve sizi mahvedecek."O gecenin sabahında ufuktan Raphael güneşin koruyucusu göründü. Caine'e şöyle dedi: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu kardeşin Abel cennetten senin günahlarını affetti. Tanrı'nın bağışlamasını kabul etmeyecek misin?"
Caine cevap verdi: "Abel'ın bağışlaması bir şey ifade etmez. Ancak ben kendimi affedebilirsem gerçekten affolmuş sayılırım" ve reddetti. Onun için değişen pek olmamıştı bir şey dışında; Raphael ona ikinci lanetini vermişti:
"Bu diyarda gezdiğin sürece sen ve çocukların gün doğuşundan korkacak. Güneşin ışınları sizi ateş gibi yakacak. Şimdi git ve karanlık bir yere saklan saklan ki güneşin gazabını hissetme!"

İçini hırs bürüyen Caine kaçtı kaçtı... ve karanlık bir mağaraya saklanarak derin bir uykuya daldı. Uyandığında ölüm meleği Uriel onu kanatlarının arasında tutuyordu. Caine'e doğru eğilerek kulağına fısıldadı: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu Tanrı senin bütün günahlarını bağışladı kabul et ve bütün lanetlerinden kurtul.."


Büyük bir fırsat gibi görünen bu teklife kırgınlığı dinmeyen Caine cevap verdi: "Tanrının bağışlamasıyla değil kendi bağışlamamla yaşayacağım. Ben benim. Yaptıklarımı yaptım. Bu asla değişmeyecek".
Ve Tanrının kendisi Uriel'ın ağzından Caine'e son ve en büyük lanetini verdi:
 
anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,391
Tepkime puanı
15
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
Sen ve senin çocukların bu diyarda gezdiği sürece karanlığa tutunacaklar. Sadece kan içecekler. Sadece kül yiyecekler. Bir ölü gibi yaşayacaklar fakat ölmeyecekler. Son günlere kadar dokunduğunuz her şey yok olacak!"Bu lanetle Caine acı bir çığlık attı gözlerinden kan geliyordu. Kanı bir kabın içine doldurdu ve içti.
Kafasını kaldırdığında Gabriel karşısında duruyordu. Fırtına sonrası sessizliğinin verdiği yankıyla: "Adem'in oğlu Havva'nın oğlu; babamın bağışlayıcılığı sandığından çok daha büyük. Şimdi bile affedilmeye bir yol açıldı. Bu yola "Golconda" diyeceksin. Çocuklarına ondan bahsetçünkü sadece bu yolla yeniden ışıkta yürüyebileceksiniz."
 
Üst Alt