Genel Forum Sitesi

ForumHarika forumlarına katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Oğlak Genel Özellikleri

Nia Çevrimiçi

Nia

'Restless Soul'
Site Sahibi
Katılım
4 Nis 2023
Mesajlar
652
Tepkime puanı
109
Puanları
43
Konum
Sky
Web sitesi
Oğlak (22 Aralık - 20 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn

Grubu: Toprak

Uğurlu günü: Cumartesi

Uğurlu sayısı: 2 ve 8

Uğurlu taşı: Lal

Uğurlu renkleri: Koyu kahverengi, kurşuni

Uğurlu çiçekleri: Kara gül, kadife çiçeği, kamelya

Uğurlu kokuları: Kamelya, çam

En belirgin özelliği: Dik başlılık

En büyük emeli: Yükselmek

En büyük hatası: Agresiflik

Zayıf noktaları: Abartılı titizlik, her şeyi ciddiye alma

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak

Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak

Sekste uyumlu olduğu burçlar: Başak, Oğlak, Balık

Oğlak burcu ünlüler: Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Diet rich, Ava Gardner, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone de Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung

GENEL ÖZELLİKLERİ
Bu burçtan olanlar genellikle çalışkan, güvenilir, kararlı, disiplinli, azla yetinmesini bilen ve düzenli insanlardır. Genellikle iyi birer eş ve anne-baba olurlar. Geleceği ayrıntılı bir biçimde planlama istekleri nedeniyle zaman zaman kuruntulara kapılabilir, hatta depresyona girebilirler. Her zaman işleri başlarından aşkın olduğundan insanlarla zor ilişki kurarlar ve çok fazla sosyal oldukları söylenemez. Yine de çalışkan ve özverili tavırlarıyla insanların saygısını kolayca kazanırlar. Genellikle iyi bir sırdaş olurlar, ancak başkalarının başarısızlıklarını abartma konusunda bazen sınırları aşabilirler.

OĞLAK KADINI
Oğlak kadınının en belirgin özellikleri hırslı yapısı, evcimen tavırları, çalışkanlığı ve dürüstlüğüdür. Her zaman kendinden emin görünür ve en yakınındakilere bile kolay kolay güvenemez. Çevresindeki insanlara karşı mesafeli tavırlar sergiler, nezaket sınırlarını asla aşmaz. İş konusunda iddialı ve hıslıdır. Aşk konusunda ise kalbinden çok mantığıyla hareket eder ve temkinli adımlar atar. Sadık bir eş ve sevecen bir anne olur. Evliliği bir meslek gibi ele alır ve planlar. Aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle zaman zaman çekilmez olabilir.

OĞLAK ERKEĞİ
Hırslı ve çalışkan bir erkektir. Çalışmazsa mutlu olamaz. Geceleri ofiste çok zaman geçireceğini bilmeli, bunu kabul edemeyecekseniz en baştan ondan uzak durmalısınız. Oğlak erkekleri gurur duyabilecekleri bir sevgili ararlar ve başarılı kadınlardan hoşlanırlar. Hatta onların “mükemmel” kadının peşinde olduklarını söylemek abartılı olmaz. Eğer patronuyla ya da iş hayatındaki rakipleriyle tanıştırırken gurur duyabileceği biri değilseniz yanınızda pek kalmayacaktır. Espriri duygusu çok gelişmiştir ve bu erkek sizi yataktayken bile güldürebilir. Eğer siz de onu eğlendirebilir ve sıkıntısını dağıtmayı başarabilirsiniz size bağlanması hiç zor olmayacaktır.
 
Üst Alt