Genel Forum Sitesi

ForumHarika forumlarına katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Erkek Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

anqeL Çevrimdışı

anqeL

Harika Üye
Katılım
21 Tem 2023
Mesajlar
1,423
Tepkime puanı
19
Puanları
38
Konum
Kimeneki….
1. Cilt temizliği
Suya dokun ama sabuna dokunma! Sabunların içerisindeki temizleyici ajanlar, cildindeki yağın sökülmesine ve kuruluğa neden oluyor. “Madem cildim daha yağlıymış, e ne güzel işte!” değil… Cildinin sağlığı için yağın giderilmesi yerine dengelenmesi gerekiyor. Bunun için işe, cilt temizleyici bir ürün edinmekle başlayabilirsin. Cildini düzenli bir şekilde temizlediğinde, çok daha canlı ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin.

2. Peeling
Cildinin kalın yapısı, daha fazla ölü deri hücresi anlamına geliyor. Bu nedenle ihtiyaca göre haftanın iki veya üç günü peeling yaparak cildini arındırman gerekiyor. Hem bu sayede gözeneklerin de fazla yağ ve kirden temizlenerek daha aydınlık bir görünüme sahip oluyor.

3. Nemlendirici ve Güneş Kremi
Cildindeki pul pul görünüm ve kaşıntının nedeni tıraş değil, nem eksikliği... Ayrıca durmadan uzayan sakalların da cildindeki nemi çekiyor. Bu nedenle cildini yumuşatmak, daha pürüzsüz görünmesini sağlamak ve tıraş işlemlerini de kolaylaştırmak için her gün düzenli nemlendirici kullanman gerekiyor. Ayrıca güneş ışınlarının, uzun vadede erken yaşlanmaya neden olduğunu da biliyorsun. Bu nedenle açık havaya çıkmadan önce güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisin.
 
Üst Alt