Genel Forum Sitesi

ForumHarika forumlarına katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Boğa Genel Özellikleri

Nia Çevrimiçi

Nia

'Restless Soul'
Site Sahibi
Katılım
4 Nis 2023
Mesajlar
652
Tepkime puanı
109
Puanları
43
Konum
Sky
Web sitesi
Boğa (21 Nisan- 20 Mayıs)

Yönetici Gezegeni:
Venüs

Grubu: Toprak

Uğurlu günü: Cuma

Uğurlu sayısı: 6

Uğurlu taşı: Zümrüt

Uğurlu renkleri: Pembe, açık mavi, krem

Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil

Uğurlu kokuları: Karanfil, müge, elma çiçeği

En belirgin özelliği: Dayanıklılık

En büyük emeli: Ün

En büyük hatası: İnat

Zayıf noktaları: Hantallık, kıskançlık, tatlı düşkünlüğü

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak

Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak

Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak, Terazi, Akrep Balık

Boğa burcu ünlüler: Salvadore Dali, Karl Marks, Sig mund Freud, Asil Nadir, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe II. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Feron, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Gary Co oper, Henry Fonda, Jehudi Menu hin, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder

GENEL ÖZELLİKLERİ​

Boğa burcu, sabırlı, sorumluluk sahibi, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olan burçtur. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa burcu aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir. Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Boğa burcunda olanlar mantığından çok duyguları tarafından yönetilirler. Büyük başarıları kendini duygusal olarak bir şeye bağlı hissettiğinde kazanırlar. Bu durum karşı cinse olan tutumunda da etkili olur. Boğa burcu genellikle sabit fikirleri temsil eder. Hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Bunun yanında dayanıklılık ve sabır başarısının temelini oluşturur. Konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belli eden bir olan Boğa’lar, bir kararı almadan önce enlenesine boylamasına iyice düşünür ancak bir karar verdikten sonra onu kimse durduramaz.

BOĞA KADINI​

Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur bir duruşa sahiptir. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda duruşu ile dikkatleri üzerine çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz. Boğa burcu kadını duygusal açıdan da oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Bir işe başladığı zaman yarım bıraktığı görülmemiştir. Maddi anlamda rahatlık onun için son derece önemlidir. Bu şekilde kendini güvende hisseder. Gönül ilişkilerinde saygı ve sevgi onun için çok önemlidir. Boğa burcu kadınları sadık ve ailesine bağlı bir eş olurlar.

BOĞA ERKEĞİ​

Boğa burcu erkekleri inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkatleri üzerine toplar. Girdiği bir ortamda onu farketmemeniz imkansızdır. Boğa burcunun inatçı tarafı ile karşılaşmamanız için onun suyuna giderek bazı konuları halletmeniz gerekecektir. Çünkü sinirlendiği zaman inadından sizin düşüncelerinize asla kulak vermeyecektir. Boğa burcu erkekleri evine bağlı ve uyumlu bir eş olurlar. Çocukları ile bağları oldukça sıcak olmasına rağmen aynı zamanda disiplini de elden bırakmayı sevmez. Fiziksel olarak sağlıklı ve yapılı olan bu burcun erkekleri, lüksten ve konfordan da oldukça keyif alır. Cömerttir ama savurgan değildir. En sadık dostlar bu burcun erkeklerinden çıkar.
 
Üst Alt